В тази статия ще направим крътък обзор на стъпките от първоначолно включване до обновяване на Навигации TomTom с вграден Wi-Fi.
Можете да създадете акаунт по един от следните начини:
На самото устройство при първото използване или като изберете бутона MyDrive--> Create Acount или като отидете на следния адрес: линк.
Създаването на TomTom акаунт ви е необходим за да може да ползвате Live услугите, като информация за Трафик и ремонти по пътя, както и да обновявате карти и софтуер през вградения Wi-Fi. За да направите регистрацията през самото устройство, то трябва да е включено към Wi-Fi мрежа с достъп до интернет.
Веднъж създаден, акаунтът Ви в TomTom позволява да обновявате карти и софтуер, да получавате информация за задръствани и ремонти, да запазвате фаворити и история на пътувания в облака на TomTom. Така, ако след време смените устройството си например с по-ново, цялата информация от старото устройство ще се прехвърли на новото Ви устройство без да се налага да я въвеждане отново ръчно и без връзка с компютър.
При първоначалното включване на устройството следвате стъпките на екрана:
1. Избор на език и регион.
2. Свързване към Wi-Fi мрежа.
3. Създаване или въвеждане на съществуващ акаунт.
4. Настройки на параметри на превозното средство - за Навигации TomTom с професионална опция за камион, автобус или кемпер: дължина, ширина, оси, ремарке, тонаж, ADR и т.н.
5. Проверка за актуализация на нови елементи: карти, камери, POI точки.
По време на процеса на актуализация устройството трябва да закачено през USB за компютър или лаптоп с цел поддържане на батерията по време на обновяването. Сваляне и инсталиране на актуализации е свързан с голям обем информация, което отнема няколко часа. Интернет връзката трябва да е стабилна и с относително висока скорост. Лош вариант е обновяване през безжична точка от смартфон.
След като актуализацията на всички елементи е завършена вашата Навигация TomTom е готова за рабата. В следващите редове ще направим кратко ръководство за работа с Навигация TomTom.
1. Създаване и планиране на маршрут:
От менюто с трите точки долу в ляво отивате на търсене и въвеждате името на локацията - POI точка, име на обект или адрес. Избирате от резултатите и изчаквате устройството да изчисли маршрута. Когато изчисляването на маршрута е готово, навигацията ви показва няколко алтернативи на маршрута. Избирате си маршрут като чукнете върху неговите контури и после върху бутона Drive/ Карай.
2. Търсене по координати:
Отивате на Меню ---> Търсене---> Горе в дясно на екрана избирате "Цялата карта"---> Най-долу---> "Географска дължина и ширина". Под линията ще видите примери за въвеждане на координати. Ако при въвеждане на координати е допусната грешка, линията над примерите ще се оцвети в червено. Ако въвеждането на координатите е коректно, линията ще се оцвети в синьо. На изток от нулевия меридиан в северното полукълбо, координатите в зависимост от начина на въвеждане се изписват N/E - Север/ Изток или с цифри разделени от десеттична запетая със знак + или в градуси, минути, секунди. Ако координатите са на запад от нулевия меридиан - N/W - Север/ Запад или с цифри разделени от десеттична запетая със знак - или в градуси, минути, секунди.
Ние използваме бисквитки, за да ви гарантираме добрата работа на нашия уебсайт, като спазваме всички правила и добри практики за поверителност на личните Ви данни. Вижте Политиката ни за поверителност